top of page

Kayarak 10 km

Parkur uzunluğu: 10 km

Yükseklik kazanımı:  1 m

Maksimum yükseklik: 3 m

Kontrol nokta sayısı: 2

Parkur zaman limiti: 1 saat

 

Tekerlekli paten sporuna gönül vermiş her yaştan spor severi eğlenceli bir parkurda bir araya getirmeyi ve bu sporu yaygınlaştırmayı hedeflemektedir. Belki yıllar içerisinde koşucu sayısı kadar patenciye de ulaşırız...

 

MALZEME SEÇİMİ ve PARKUR

 

Antrenman kadar performansı etkileyen önemli bir unsur da malzeme seçimidir. Fiziksel durumunuz, antrenman seviyesi ve koşulacak parkura özgü malzemelerin seçimi, performans üzerinde ciddi etki eder. Doğru malzemeler, konforlu bir yarış ortamı sağlarken, zorlu doğa koşullarında sağlıklı bir şekilde parkuru tamamlamanıza da olanak sağlayacaktır. Ekstreme sporlarda can güvenliği, yarışmanın ön koşuludur. 

Yarışın tamamı asfalt zemin ve düz bir parkurda koşulacaktır. Kesinlikle göğüs hizasına ve görülür biçimde yerleştirilmiş çipli göğüs numarası dışında ek zorunlu malzeme taşımanız gerekmeyecektir. Hava durumu takip edilerek buna uygun kıyafetler ve alışık olduğunuz patenler yeterli olacaktır. Kask kullanımı zorunludur. Baton kullanımı yasaktır.

 

Parkurda 1 adet su noktası bulunmaktadır. Etkinlik alanında ve parkurda 3 adet ambulans hazır bulunacaktır. Giyinme kabinleri ve tuvalet mevcuttur. Vestiyer-emanet hizmeti olacaktır.

 

Kartal yönündeki 5.5 km ve Maltepe yönündeki 8.5 km dönüş noktalarında geçiş zamanı okunacak ve kamera kaydı alınacaktır. Bu nedenle göğüs numarası mutlaka göğüs hizasında görünür şekilde takılmalıdır. Yanlış şekilde kullanılan numaraların kayıt edilmesi ile ilgili sorumluluk ve hak ihlallerinden katılımcı sorumludur. ​

KATEGORİ ve ÖDÜLLER

​Kadın ve erkeklerde genel klasman sıralaması yapılacaktır (yaş grubu veya takım tasnifi yoktur).

Tüm katılımcılara anı tişörtü verilir.

Süre limiti içerisinde tamamlayanlara bitirme madalyası verilir.

Genel kategori ilk üç dereceye kupa ve ilk 5 dereceye nakit ödül verilir.

Parkur rekoruna nakit ödül (ilk sene verilmez).

Ayrıca sponsor ödülleri olursa daha sonra duyurulacaktır.

Aşağıda açıklanan nakit para ödülleri haricinde sporculara herhangi bir ödeme yapılmayacaktır.

​​

Genel Klasman (Kadın- Erkek)

1. 3000 TL    

2. 2000 TL   

3. 1000 TL

4.  750 TL       

5.  500 TL        

Parkur rekoru 3000 TL

KATILIMCI LİSTESİ

*Kayıtlar açıldığında liste burada görünecektir.

bottom of page